top of page
72420.jpg

   

Hakkında

   Genel olarak köpek türünün en iyi çok amaçlı çalışanı olarak kabul edilen Alman Çoban Köpeği, asil karaktere ve yüksek zekaya sahip büyük, çevik, kaslı bir köpektir. Sadık, kendine güvenen, cesur ve istikrarlı Alman Çoban Köpeği gerçekten bir köpek aşığının zevkidir. Alman Çoban Köpekleri, omuzda 26 inç kadar yüksekte durabilir ve ana hatlarıyla bakıldığında, açılardan ziyade pürüzsüz, zarif kıvrımların bir resmini sunar. Doğal yürüyüş, serbest ve kolay bir tırıstır, ancak bunu bir veya iki çentik yukarı çevirebilir ve büyük hızlara ulaşabilirler. Alman Çoban Köpeklerinin köpek krallığının ön saflarında yer almasının birçok nedeni vardır, ancak uzmanlar tanımlayıcı özelliklerinin karakter olduğunu söylüyor: sadakat, cesaret, güven, birçok görev için komutları öğrenme yeteneği ve hayatlarını ortaya koyma isteği. Sevdiklerini savunmak için.

Tarihi

  Alman Çoban Köpeği (Deutshe Schäferhund), 19. yüzyılın sonlarına kadar türü bölgeden bölgeye değişen Alman çoban köpekleri ailesinden gelmektedir.

1800'lerin son yıllarında, bir Alman süvari subayı olan Yüzbaşı Max von Stephanitz, ideal Alman çobanını geliştirmeyi kendine misyon edindi. Von Stephanitz ve benzer düşünen yetiştiriciler, Almanya'nın kuzey ve orta bölgelerinden çeşitli soyları geçerek günümüz Alman Çoban Köpeğinin (GSD) atalarını ortaya çıkardı.

Von Stephanitz, dünyanın GSD'lere adanmış ilk kulübünün kurucu ortağı oldu ve 35 yılını cinsi geliştirmek ve geliştirmek için harcadı. Bugün, GSD'nin çok yönlülüğü, sayısız görevin yerine getirilmesinde o kadar kapsamlı bir şekilde konuşlandırılmıştır ki, türün başlangıçta koyun gütmek için yaratıldığını unutmak kolaydır. GSD'nin artık ünlü nitelikleri -zeka, çeviklik, hız, gizlilik ve genel otorite havası- polis akademisinde değil, koyun otlağında dövüldü.

GSD'ler, kısmen köpek film yıldızları Rin-Tin-Tin ve Strongheart'ın maceraları sayesinde 1900'lerin başında Amerika Birleşik Devletleri'nde popüler oldu. GSD, Alman ırkları arasındadır, Dachshund , dünya savaşları sırasında ve sonrasında Alman karşıtı duygulardan muzdarip olan bir diğeridir. Birinci Dünya Savaşı dönemi İngiltere'sinde, cins, birçok İngiliz köpek severin hala tercih ettiği bir isim olan Alsas olarak anılırdı.

Modern hayvancılık yönetiminin yükselişi ve bir köpek mesleği olarak gütmenin azalmasıyla birlikte, von Stephanitz kurnazca kendi cinsini ideal bir K-9 işçisi olarak tanıttı. GSD, bugün dünya çapında polis ve askeri birimler için tercih edilen köpektir. 

Bir Alman Çoban Köpeğine Bakarken Neler Beklenmeli?

   Bir köpeğe sahip olmak sadece bir ayrıcalık değildir; bu bir sorumluluk. En azından yiyecek ve barınak için bize bağımlılar ve çok daha fazlasını hak ediyorlar. Hayatınıza bir köpek aldığınızda, köpeğe sahip olmanın getirdiği bağlılığı anlamanız gerekir.

Sağlık

   Alman Çobanlarının çoğu sağlıklı köpeklerdir. Sorumlu bir yetiştirici, dejeneratif miyelopati ve dirsek ve kalça displazisi gibi sağlık durumları için damızlık stoğu tarayacaktır. Alman Çoban Köpekleri şişkinlik, karında ani ve yaşamı tehdit eden bir şişlik yaşayabilir ve sahipleri semptomları ve şişkinlik meydana geldiğinde ne yapmaları gerektiği konusunda kendilerini eğitmelidir.

Ulusal Irk Kulübünden Önerilen Sağlık Testleri:

  1. Kalça Değerlendirmesi

  2. Dirsek Değerlendirmesi

  3. Mizaç Testi 

 

Bakımı

Alman Çoban Köpeği, daha yumuşak bir astar ile yoğun, sert ve yakın duran bir dış kaplamadan oluşan orta uzunlukta, çift tüye sahiptir. Cinsin bakımı kolaydır, genellikle gevşek tüylerin alınmasına yardımcı olmak için birkaç günde bir hızlı bir fırçalama gerektirir, ancak yılda bir veya iki kez daha fazla tüy dökerler. Bu dönemlerde daha sık fırçalama, evin etrafında ve mobilyalarda kalan saç miktarını kontrol etmeye yardımcı olacaktır. Alman Kurdu sadece ara sıra banyoya ihtiyaç duyar. Aşırı uzun tırnaklar ağrıya ve yapısal sorunlara neden olabileceğinden, doğal olarak yıpranmadıkları sürece tırnaklarını her ay kesmek veya öğütmek önemlidir.

Egzersiz

Çok aktif ve atletik bir cins olan Alman Çoban Köpeği, fiziksel ve zihinsel sağlığı için çok fazla egzersize ihtiyaç duyar. Yeterince egzersiz yapmayan bir köpek hüsrana uğrayacak ve muhtemelen istenmeyen davranışlar geliştirecektir. Bir köpek yavrusu ile, güvenli bir çitle çevrili alanda oyun seanslarının yanı sıra kısa günlük yürüyüşlerle başlayabilirsiniz. En iyi eğitimli köpeğin bile dikkati dağılabileceğinden ve her komutu takip edemeyebileceğinden, köpeğin tasmasını serbest bırakmamayı unutmayın. Çeviklik, sürü sürme, iz sürme ve iskele dalışı gibi köpek etkinliklerine katılmak, mükemmel fiziksel ve zihinsel egzersiz sağlar ve hem köpek hem de sahibi için eğlenceli ve ödüllendiricidir.

Eğitim

Erken sosyalleşme ve köpek eğitimi dersleri hayati önem taşır ve sürekli itaat eğitimi, yavrunun uyum sağlayabilen ve iyi huylu bir yetişkin olarak büyümesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Alman Çoban, son derece zeki bir arkadaş ve olağanüstü bir işçidir. Tutarlı ve olumlu, ödüle dayalı eğitim mükemmel sonuçlar verecektir. Halkına son derece bağlıdır, bu yüzden ailesiyle birlikte yaşarken en mutludur. Ev içinde büyütülmeli ve ailenin faaliyetlerine maruz bırakılmalıdır.

 

 

Beslenme

Köpeğin yaşına (köpek yavrusu, yetişkin veya yaşlı) uygun yüksek kaliteli bir köpek maması, türün ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerine sahip olacaktır. Sofra artıkları sindirim rahatsızlığına neden olabilir, bu nedenle, özellikle pişmiş kemiklerden ve yüksek yağ içeriğine sahip yiyeceklerden kaçınarak, bunları yalnızca idareli bir şekilde verin. Küçük bisküvi parçaları veya köpek maması, eğitim ikramı olarak kullanılabilir. Yüksek kaliteli bir mama ile besliyorsanız, vitamin ve mineral takviyesine gerek yoktur, ancak mamaya az miktarda yoğurt, pişmiş sebze veya yumurta eklemek faydalı olabilir. Hangi insan gıdalarının köpekler için güvenli, hangilerinin güvenli olmadığını öğrenin. Köpeğinizin kilosu veya diyetiyle ilgili endişeleriniz varsa veterinerinize danışın.

İYİ EĞİTİMLİ BİR DOST

SİZİNLE DAHA İYİ İLETİŞİM KURAR

SİZE BİR NEŞE KAYNAGIDIR

KAZA GEÇİRME RİSKİ AZALIR

DAHA SERBEST KALABİLİR

DAHA GÜVENİLİR MUTLUDUR.

 

KÖPEK EĞİTİMİ - KÖPEK PANSİYONU - KÖPEK KUAFÖRÜ - KÖPEK YIKAMA - KÖPEK TUVALET EĞİTİMİ

EVİNİZDE KÖPEK EĞİTİMİ - EVCİL PET KARĞO EVCİL HAYVAN TAŞIMA PET KARGO HİZMETLERİ 

                                                   İSTANBUL

ALMAN-KURDU.jpg
ALMAN-KURDU.jpg
bottom of page