top of page
MALTİPOO
MALTİPOO MALTİPOO - satın al- kuaför- yıkama- pansiyon- tuvalet eğitimi
MALTİPOO - satın al- kuaför- yıkama- pansiyon- tuvalet eğitimi

 

Maltipoo  Terrier Yaşam Alanı

    Ev içi ve bahçe içinde uyumlu bir köpek ırkıdır. Her iki ortamda da yaşayabilir. Köpeğiniz  inglish Setter köpeği   köpek ırkını yavrusunu sahipleneceğiniz zaman köpek en az  üç ay olmalıdır. Üç aydan küçük köpekler anne sütüne ihtiyaç duydukları için anneden ayırmak bağışıklık sisteminin düşük olması anlamına gelir. Buda köpeğin  ölümü demektir. Köpeğinizi aldığınızda ilk yapacağınız iş veteriner hekim ile tanışmak olmalıdır. Aşılarını eksiksiz takip etmelisiniz.

   Köpeğinizi asla kendinize  bağımlı hale getirmeyin. Koltuk,  çekyat ve yatağınızda yatırdığınızda  elinizle yemek yemeye alıştırdığınızda, köpek size bağımlı hale gelir, bu bağımlılık hali köpeğin sonraki dönemlerde evde yalnız kaldığında korkmasına havlayıp etrafı rahatsız etmesine neden olacaktır. Köpeğinizi her gün iki saat yalnız kalacağı bir oda bir balkon ayarlayın. Köpeğiniz her gün bir saat güneşte yatmasına izin verin. Günlük en az bir saat gezdirin. İnsanlarla tanıştırın sosyalleştirin.

Maltipoo  Terrier Bakımı ve Beslenmesi 

     Köpeğiniz altı aylık olana kadar sabah akşam olmak üzere günde iki defa besleyin. Altı aylıktan sonra günde bir defa besleyin. Su önünde sürekli durabilir besleme yapacağınız mama proplan köpek maması yada hills köpek maması tavsiye ederim. Alacağınız en uygun kaliteli mama bunlardır. Köpeğinize asla tavuk kemiği, tavuk eti yada ev yemekleri vermeyin, sağlığını bozabilirsiniz. Köpeğinizi en az günde bir defa mutlaka tarayın. Haftada bir yıkayın, köpeklerin yıkanma zamanı yoktur. Ne zaman kokmaya başladı yıkayabilirsiniz. Köpek şampuanlarında çok takılmayın. Kendi kullandığınız şampuan  ile köpeğinizi yıkayabilirsiniz. Asla bulaşık deterjanı ile yıkamayın. Uzun dişli,  plastik,  yumuşak halı yıkama fırçası bu iş için en uygun olanıdır. Köpeğiniz her altı ayda bir tüy döküm mevsimine girecek bu dönem normalde üç ay sürer köpek kuaförüne gidin tıraş ettirin. Bir günde tüy dökümünden kurtulun. Bu dönemi vitaminlerle durduramazsınız. Tek çözüm köpek kuaförüne tıraş ettirmektir.

Maltipoo  Terrier HAMİLELİK DÖNEMİ  VE YAVRU BAKIMI

   Köpeğiniz her altı ayda bir çiftleşme dönemine girecektir. Yavru almak ve doğum için en uygun dönem köpeğin on altı aylık olduğu dönemdir. Hamilelik 62 gün sürer ve altı ile sekiz adet yavru doğabilir. Yavrularını 3 ay emzirir. Her altı ayda bir regli olduğu dönemlerde köpeğinizi diğer erkek köpeklerden korumalısınız. Köpeğinizi çiftleştirdiğinizde aşıya götüreceğiniz zaman veteriner hekimi hamile olduğu konusunda bilgilendirin. Bazı aşılar hamile köpeklere uygulanmaz.

Maltipoo  Terrier EV İÇİ EĞİTİMİ VE KÖPEK TUVALET EĞİTİMİ

     Köpeğin tuvalet eğitimi köpek eve geldiği gün başlar. Profesyonel yardım almadan yapmaya çalışacağınız eğitimler köpek üzerinde telafisi mümkün olmayan davranış bozukluklarına neden olacaktır. Örneğin;

  Köpeğiniz yanlış yere tuvaletini yaptı. Köpek sahibi köpeğin ensesinden tutup burnunu köpeğin kakasına sürttü. Köpeğe şu yanlış mesajı verdiniz. "Ben senin kakanı görmek istemiyorum." Köpeğiniz tuvaletini size göstermemek  için tuvaletini yiyerek yok edecektir. Bu bir davranış bozukluğu sebebidir. Yanlış bir  eğitim verdiniz, demektir.

  Evinize davet edeceğiniz KÖPEK EĞİTMENİ  mutlaka ev içi sorunlarından anlayan bir köpek eğitmeni olmalıdır. Tuvalet eğitimi köpeğin kendi yaşadığı evde verilirse başarı yüzde yüz kesin çözümdür. Tuvalet eğitiminin yanında alacağınız eğitim şu şekilde olmalıdır;

 • Köpek kapı ziline koşup havlamaz.

 • Kapıdan içeriye girenlerin üzerine  atlayıp rahatsız etmez.

 • Isırma huyu varsa vaz geçer.

 • Mutfak kısmına girmez.

 • Çekyat koltuk gibi insanların yaşam alanlarını işgal edemez.

 • Sahipleri yerde yemek yiyor olsa bile yemek saatinde sahiplerini rahatsız etmez.

 • Her hangi bir hata olduğunda sahipleri komut verir. Tek komutta köpek kendine ait yere yatağına gider, oturup yatıp bekler.

Bunların tuvalet eğitimi ile bağlantısı vardır. Köpeğiniz ilk iki saatte bunları öğrenir daha kontrol edilebilir  bir köpek haline gelir. Eğitimli köpek bakmak daha keyifli huzurlu bir ev demektir.

Tuvalet eğitiminde köpek ile birlikte evde yaşayan herkes mutlaka eğitime katılmalı aksi halde eğitime katılmayan şahıs eğitimi bozabilir,   evinize  gelen KÖPEK EĞİTMENİ  size iki saatlik bir eğitim verir. Bu eğitimde sahiplerine ev ödevi verir, köpek sahibi bu eğitimi bir hafta tekrar eder. Eğitmen bir haftanın sonunda sonucu takip etmek için tekrar evinize gelir. Eğitimi takip eder, toplamda on gün sonunda tüm ev içi sorunları biter. Bu eğitim  sizi evde lider konumuna getirir. Köpekler liderlerinin yaşam alanını kirletmezler.​

kaynak bilği  KÖPEK EĞİTİM UZMANI   Mahmut çelik istanbul  0536 785 07 43 

Maltipoo  Terrier KÖPEK IRKI TASMALI TASMASIZ EĞİTİMİ

     Köpek altı aylık iken tasmalı tasmasız eğitim başlar. Tasmalı tasmasız eğitimde köpeğiniz  daha kontrol edilebilir olacaktır.

 1. "BEKLE" komutunu

 2.   "OTUR BEKLE" komutunu

 3. "YAT BEKLE " komutunu

 4. "YANAŞ"

 5. YANIZDA DÜZĞÜN BİR ŞEKİLDE YÜRÜME EĞİTİMİ

 6. "SAĞ GEÇ" ve "SOLA GEÇ" komutunu

 7. "ÖNÜME GEL - SAĞ DÖN - SOLA DÖN" komutunu

 8. "KEDİ KÖPEK GÖRDÜ KOVALAMASIN" 

 9. "YERDEN YEMEK YEMESİN"

 10. SERBEST BIRAKTIĞINIZDA TEK KOMUTTA YANINIZA GELSİN.

 11. YÜRÜME SIRASINDA SİZİ GEÇMEDEN YANINIZDA YÜRÜSÜN. 

 

KÖPEK EĞİTMENİ İSTANBUL

0536 785 07 43

İYİ EĞİTİMLİ BİR DOST

SİZİNLE DAHA İYİ İLETİŞİM KURAR

SİZE BİR NEŞE KAYNAGIDIR

KAZA GEÇİRME RİSKİ AZALIR

DAHA SERBEST KALABİLİR

DAHA GÜVENİLİR MUTLUDUR.

KAYNAK BİLĞİ KÖPEK EĞİTMENİ MAHMUT ÇELİK 0536 785 07 43  İSTANBUL

 

bottom of page