top of page

Laboratuar Hizmetleri

FATİH HAYVAN HASTANESİ LABARATUAR HİZMETLERİ

Laboratuvar hizmetleri erken ve doğru teşhise giden yolda en önemli yardımcımızdır. Kliniğimizdeki son teknoloji cihazlarımız ve anlaşmalı dış laboratuarlar hizmetleri ile bu hizmeti en doğru şekilde vermeye çalışıyoruz.

Bu hizmetler: 

  • Hemogram: Hastada olası enfeksiyon, anemi, bazı pıhtılaşma bozuklukları, bağışıklık gibi parametreleri değerlendirmemizi sağlar.

  • Biyokimya: Böbrek, karaciğer, pankreas gibi iç organların fonksiyonlarını değerlendirmemizi sağlar. Örneğin hastada şeker, üre, karaciğer enzimlerinin yükselip azalması bize şeker hastalığı, karaciğer ve böbrek yetmezliği ile ilgili tanıya yardımcı olacak veriler sağlar.

  • Hızlı Testler: Spesifik hastalık testleri (Canine Distemper(Köpek gençlik hastalığı), Feline Distemper(Kedi gençlik hastalığı), FIP(Feline Infectious Peritonitis), FIV(Feline Immunodeficiency Virus-Kedi AIDS Hastalığı),FELV(Feline Leukemia Virüs-Kedi Lösemi Hastalığı),HW(Heartworm-Köpeklerde Kalp Kurdu Hastalığı),LYME Virus / Köpeklerdeki Lyme Hastalığı), Toxoplasma, Ehrlichiosis

  • Gaita Muayenesi:Özellikle dışkıda paraziter hastalıklara yönelik muayene yapılmaktadır. Mikroskobik inceleme ile bu parazitler teşhis edilebilir. 

  • İdrar Muayenesi: İdrar tahlilleri ile böbrek yetmezliği, idrar yollarında oluşan struvit, oksalat gibi kristaller, şeker hastalığı gibi çeşitli hastalılar teşhis edilebilir. Altta yatan sebebe göre uygun tedavi belirlenir.

  • Mikroskobik İncelemeler: Deri kazıntısı, kan frotisi gibi muayenelerle bazı paraziter hastalıkları teşhis etmek mümkündür.

  • Hormon Analizleri: Anlaşmalı laboratuarda özellikle tiroid ve böbrek üstü bezi hormonları incelenmektedir

  • Patoloji: Vücutta oluşan bazı kitle veya benzer lezyonların hücre yapılarının değerlendirilmesi, iyi veya kötü huylu bir tümör olup olmadığının belirlenmesi için anlaşmalı laboratuarda yapılır.

FATİH HAYVAN HASTANESİ LABARATUAR HİZMETLERİ
FATİH HAYVAN HASTANESİ LABARATUAR HİZMETLERİ
FATİH HAYVAN HASTANESİ LABARATUAR HİZMETLERİ

İLETİŞİM

Şube 1

Topkapı Turğut Özal Millet Caddesi No:170/C   Çapa -  Fatih - İstanbul  

Pazartekke Otobüs Durağı Yanı

0537 552 40 23

Şube 2

Cihangir Mahallesi Düz Sokak No:1  Avcılar - İstanbul

Pelikan A.V.M karşısı E5 Yolu üzeri Beylikdüzün' den Avcılar'a geliş yolu üzerinde

0501 102 57 00

bottom of page